Oczyszczanie twarzy

Pod pojęciem oczyszczanie manualne twarzy kryje się nie tylko usuwanie zanieczyszczeń skórnych. Zabieg wzbogacony jest o ampułkę oraz maskę, dostosowane do rodzaju skóry. Aby oczyszczanie twarzy było w pełni kompleksowe, zalecamy też wybranie peelingu kawitacyjnego, który w tym przypadku służy jako doskonałe uzupełnienie przyspieszające wyleczenie trądziku czy wygładzenie zmarszczek.

Manualne oczyszczanie twarzy we Wrocławiu — efekty

Klientki, którym regularnie wykonujemy oczyszczanie twarzy, cieszą się zadbaną cerą i estetycznym wyglądem. Skóra staje się gładsza, promienna, a uregulowana praca gruczołów łojowych sprawia, że zanieczyszczenia pojawiają się rzadziej lub nawet zostają wyeliminowane. Systematyczne oczyszczanie twarzy poprawia ponadto wchłanialność kosmetyków pielęgnacyjnych

Częstotliwość oczyszczania twarzy

Nasi specjaliści zwracają szczególną uwagę na to, aby manualne oczyszczanie twarzy odbywało się regularnie. Wiele zależy od stanu skóry. Na przykład cera trądzikowa będzie wymagała częstszych zabiegów. Zazwyczaj na początku zalecane są wizyty w naszym gabinecie we Wrocławiu raz w miesiącu, z czasem raz na kilkanaście tygodni. Niezależnie jednak od rodzaju skóry każdy, kto marzy o nieskazitelnej cerze, może dopasować propozycje z naszej oferty do swoich potrzeb.

czytaj więcej

Na czym polega manualne oczyszczanie twarzy?

Gabinety kosmetyczne proponują wiele metod oczyszczania skóry. Mimo rozwoju technologii i możliwości wykonania zabiegów z zastosowaniem aparatury, manualny zabieg oczyszczania twarzy wciąż cieszy się ogromną popularnością, choć należy do najstarszych znanych w kosmetologii procedur. Podczas tego zabiegu kosmetolog ręcznie usuwa z powierzchni skóry i porów wszelkie zanieczyszczenia, zaskórniki czy nadmiar sebum. Pielęgnacja trwa około dwóch godzin i obejmuje kilka etapów.

Oczyszczanie rozpoczyna się od dokładnego demakijażu i wykonania peelingu, dobranego do rodzaju cery. Peeling usuwa martwy naskórek i wstępnie oczyszcza skórę. W kolejnym kroku następuje rozpulchnienie skóry specjalną maseczką, co otwiera pory, a tym samym ułatwia usuwanie z nich zanieczyszczeń. Kolejnym etapem jest rozgrzanie skóry ciepłą parą. Tak przygotowana cera jest gotowa do ręcznego usuwania zaskórników oraz innych niezapalnych zmian. Aby przywrócić odpowiednie pH kosmetolog tonizuje skórę, po czym nakłada na nią odżywczą ampułkę i kojącą maskę, a na koniec aplikuje odpowiedni krem.

Zalety regularnego oczyszczania twarzy

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg uniwersalny – mogą z niego korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, niezależnie od wieku. Polecamy go szczególnie w przypadku borykania się z otwartymi bądź zamkniętymi zaskórnikami, z nadmiarem sebum, przy tłustej, poszarzałej skórze o nierównomiernym kolorycie. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu – skóra staje się czysta i zadbana.

Dzięki oczyszczeniu cera lepiej przyjmuje substancje aktywne znajdujące się w kosmetykach pielęgnacyjnych, co również wpływa na poprawę jej kondycji. Warto zadbać o regularne oczyszczanie skóry, co znacząco wpłynie na stałą poprawę jej stanu. Doświadczony kosmetolog doradzi, jak często wykonywać zabieg oczyszczania twarzy, by przynosił on możliwie jak najlepsze rezultaty. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest także możliwość łączenia go z innymi metodami oczyszczania skóry, np. z peelingiem kawitacyjnym.

Minusy manualnego oczyszczania twarzy

Choć jest to zabieg bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania. Należą do nich m.in.: trądzik różowaty, aktywny trądzik grudkowo-krostkowy, stany zapalne skóry, opryszczka, skóra naczyniowa oraz tendencja do tworzenia się blizn. Oczyszczanie twarzy może podrażniać skórę, dlatego tak ważne jest, by było wykonywane przez doświadczonego kosmetologa, który przeprowadzi je profesjonalnie.

Podczas zabiegu można czuć pewien dyskomfort, związany z naciskiem na skórę, co dla niektórych osób stanowi minus metody manualnej. Warto pamiętać, że przez pierwszych kilka godzin cera może być zaczerwieniona i nadwrażliwa, więc zabiegu lepiej nie robić w dzień wielkiego wyjścia lub ważnej uroczystości.

Jeśli rozważają Państwo manualne oczyszczanie twarzy Wrocław zaprasza do Instytutu BABORa. Gwarantujemy profesjonalne usługi, przeprowadzane w relaksującej atmosferze. Serdecznie zapraszamy!


Oczyszczanie twarzy Wrocław
Manualne oczyszczanie twarzy Wrocław


navigate_before
navigate_next